Nincs megállás: nyáron sem pihent az MMSZ – a műanyagipari szövetség
Némi változás történt a Magyar Műanyagipari Szövetségben. Az elnök ugyan továbbra is Hajdárné Molnár Elvira, de Tóth Csaba alelnök lemondását követően Madura László került az elnökségbe. Az MMSZ kiemelten kezeli, hogy októberre elkészülhessen a hazai műanyagipar 2022. évi helyzetének értékelése.
Nem pihent a nyáron az MMSZ, a tisztújításon az elnökség tagjai további két évre a korábbi elnököt, Hajdárné Molnár Elvirát bízták meg vezetői feladatok ellátásával. Ami változás, hogy Tóth Csaba alelnök lemondását követően pedig Madura László, a LEGO senior termelési igazgatója került az elnökségbe. Tóth Csaba felelősségi köre korábban az oktatás és a szemléletformálás volt, ezt mostantól Dr. Toldy Andrea, a BME egyetemi tanára látja el az MMSZ alelnökeként – olvasható a polimerek.hu beszámolójában.
A MMSZ kiemelt célja, hogy októberre elkészülhessen nemzetközi összehasonlításban is kimagasló színvonalú jelentés. a hazai műanyagipar 2022. évi helyzetének értékelése.
A Magyar Műanyagipari Szövetség immár két évtizede gyűjti évente a feldolgozói adatokat annak érdekében, hogy a leghitelesebb adategyüttes álljon össze a hazai műanyagiparról. Ennek birtokában tud ugyanis az MMSZ eredményes és hatékony érdekképviseleti munkát végezni olyan területeken, mint az iparági helyzet pontos bemutatása a törvényhozás felé.
Ahogy azt a Polimerek írja, a Magyar Műanyagipari Szövetség a korábbinál is nagyobb hangsúlyt helyez a beérkezett adatok kezelésére, az eredmények közlésekor mindig csak összesített adatokat tesz közzé.

Önkéntes projekt indul
A portál cikke beszámol arról is, hogy tavasszal önkéntes projekt indult az MMSZ égisze alatt, amelynek célja az iparág regranulátum igényeinek meghatározása.
„10 millió tonna reciklált műanyag felhasználására lesz szükség 2025-től. Egyelőre nincs szó kötelező regranulátum hányadról a SUP palackok kivételével, de 2030-tól már számítani lehet erre, mint kötelező előírásra. Ez azt jelenti, hogy átlagosan 30% regranulátum hányadnak kell lennie minden termékben, vagyis folyamatos, ismételhető minőségű reciklátumra van szükség nagy mennyiségben. Csak Magyarországon ez 200 ezer tonna jó minőségű regranulátum felhasználását jelenti, ami pillanatnyilag nincs meg” – fogalmazott Bűdy László elnökségi tag a polipropilén területén készült felmérésről.